להצטרפות לרשימת התפוצה הכנס את כתובת הדואר האלקטרוני שלך:
 


תאריך ושעה
 

 
עוד מ-2003, אנו שותפים לטרנד החדש: קפה מובחר ישראלי - IN, מותגי חו"ל - .OUT
על מה ולמה?
הסיבה היא פשוטה. ההיגיון קובע שלא סביר שמותג מיובא מסוגל לספק את הדרישה האלמנטארית – קפה טרי.


מה הופך קפה לקפה טוב יותר? 
יש מספר גורמים משפיעים שתלויים בקפה עצמו:


טריות הקפה
"קפה-טרי" / "fresh-coffee", צמד מילים זה הוא מטבע לשון בפי כל צרכן קפה ונשמע כדרישה לגיטימית ואלמנטארית. עם זאת, מעט מאד בתי קפה בארץ יכולים לעמוד בדרישה זו, שכן רובם ניזונים מיבואן כזה או אחר של מותג חו"ל כלשהו.
טווח הזמן בו הקפה בשיא טריותו ומוכן לשימוש הוא קצר מאד, 4-11 ימים מקלייתו. מיום הקלייה, הקפה עדיין פולט CO2  למשך 3-4 ימים ולאחר מכן הוא טוב לשימוש. הקפה יכול להישאר במצב זה למשך 5-7 ימים נוספים ולאחר מכן מתחיל לאט לאט לאבד מטריותו וטעמו.
האם בעל בית הקפה הטיפוסי יכול להגיד מתי נקלה הקפה שהוא מוכר? חישוב גס של הזמן שעבר מרגע הקלייה במפעל באיטליה עד הגיעו של הקפה לבית הקפה בישראל, דרך כל המחסנים שעבר בדרך וההובלה האיטית באוניות מובילה אותנו למסקנה שמדובר בכמה חודשים. לא בכדי אין תאריך יצור על האריזות אלא רק תאריך תוקף. זה לא מאפשר לנו לצרוך "קפה-טרי" ולכן הפתרון הוא קלייה מקומית.


איכות התערובת
הזנים המרכיבים את תערובת הקפה והיחס ביניהם קובעים את איכות התערובת. מה יחס זני הערביקה מול זני הרובוסטה בתערובת של הקפה תוצרת חוץ שנמכר לנו ובאלו זנים מדובר? פערי המחירים בין הזנים האיכותיים לזנים הפחות טובים, הן בזני הערביקה והן בזני הרובוסטה, הם עצומים. חברות הקפה הגדולות, בהתחשב בכל הוצאות התפעול העצומות שלהם (אלפי עובדים, נכסים, שיווק, הובלה וכו'), לא מסוגלות לשווק לנו תערובות עם זנים איכותיים במחיר סביר ועדיין לכסות את כל ההוצאות שלהם ולהרוויח. ההיגיון הפשוט אומר שהן חייבות לחסוך ולהתפשר באיכות התערובת.
קולה מקומי וקטן עם הוצאות ייצור ושיווק נמוכות יחסית, מסוגל לצרוך תערובות קפה ירוק איכותיות ולייצר מהם קפה באיכות גבוהה מאד ובמחיר יחסית נמוך.


הקלייה
קפה יכול להיקלות ברמות שונות החל מקלייה מאד "קלה" ובהירה ועד קלייה מאד "עמוקה" כהה. לכל רמת קלייה הטעם הייחודי שלה. מערכות הקלייה של החברות הגדולות הן אוטומטיות וללא מגע יד אדם. האם הם יכולים לשלוט על רמת הקלייה של הקפה במידה העדינה והרגישה ביותר כפי שהאדם (הקולה המנוסה) בעיניו הפקוחות והמשגיחות מסוגל? 
קפה איכותי יותר הוא בדרך כלל יקר יותר, אך כמו בכל כלל, גם פה יש יוצא מהכלל. בדומה ליקבי הבוטיק – אותם יצרני היין שמייצרים יין בחצר ביתם, ישנם קולי קפה עצמאיים שקולים קפה בחצר ביתם או בבתי קלייה קטנים ומשווקים אותו למספר מצומצם יחסית של לקוחות. הלקוחות – הן הפרטיים והן בתי הקפה והמסעדות, מרוויחים קפה איכותי יותר, שליטה על טריות הקפה וטעמו, וגם, בזכות מינימום פערי התיווך, הם משיגים מחירים טובים יותר. כתוצאה מכך משפרים בתי הקפה והמסעדות את רווחיותם היות והם מוכרים יותר קפה ומרוויחים יותר על כל כוס ואילו הלקוחות הפרטיים, חובבי הקפה, לא נזקקים למשכנתא שתממן את תחביבם.
"קפה בוטיק" הוא עסק/מותג פרטי שעוסק בקליית קפה אספרסו ושיווקו מזה 18 שנים. לקוחותינו יכולים לקבוע, לפי טעמם, באיזו תערובת הם מעוניינים, מתי הם רוצים שהקפה יקלה ובאיזו רמת קלייה. לקוחות "קפה בוטיק" זוכים לתשבוחות על הקפה מצד הלקוחות/האורחים שלהם, מוכרים יותר קפה ומרוויחים עליו יותר. 
אנו מייצרים תערובות אספרסו ע“פ ידע איטלקי בטעמים ייחודיים שמעוררים את החושים וכן תערובות פילטר, טורקי ונטול קופאין. הקפה יכול להישלח בדואר ללקוח הפרטי או להיאסף מאצלנו. לבתי קפה ומסעדות אנו מספקים ליווי והדרכה ללא תוספת תשלום. נשמח להיפגש איתכם בנושא.

                                    

    קליית איכות לפי הזמנה


ניתן לפנות אלינו בכל שאלה בטלפון 054.7995552 או בדוא"ל

@ כיתבו לנו @


כתובתנו: רח הכרמל 56 בית דגן. ניתן להגיע בתאום מראש.
   

   

      
    

    

 


 

 

לייבסיטי - בניית אתרים